Przedświąteczne akcje charytatywne w naszym przedszkolu

23 grudnia 2021

SZLACHETNA PACZKA

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, która realizowana jest  rokrocznie w naszej placówce. Jej głównym założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy.

Tutaj najważniejsi są darczyńcy, którzy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojej okolicy. Akcja dociera przede wszystkim do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.  Działający na terenie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce - Wolontariusze zadbali o to, aby artykuły zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących. W tym roku „Świąteczna Paczka” trafi do 24 rodzin z naszej gminy oraz do Domu Dziecka. Dziękuję dzieciom z naszego przedszkola wraz z rodzinami za przyłączenie się do akcji. Wnieśliśmy ciepło, miłość i radość w życie osób, które samotnie spędzają święta.

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

Od kilku lat w naszym przedszkolu przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Od roku jesteśmy „opiekunami” serca na nakrętki, które jest zlokalizowane na parkingu przed przedszkolem. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim jednak uczymy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi (nakrętki są przeznaczone na rehabilitację chorych dzieci).  Zakrętki zbierane przez nas są przekazywane rodzinie Oliwki Słaby z gminy Proszowice. Oliwka  urodziła się w 2016 roku. Choruje na Zespół CRI DU CHAT - jest to choroba genetyczna, która charakteryzuje się głównie znacznym opóźnieniem rozwoju psychoruchowego. Niewiele dzieci z tą przypadłością mówi, niewiele także samodzielnie chodzi - Oliwka ze względu na systematyczną rehabilitacje ma do tego bardzo duże predyspozycje.

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA

W okresie zimowym oraz wiosennym w naszym przedszkolu organizujemy zbiórkę karmy i koców dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska „Psie pole” w Racławicach . Zebrane dary przekazano  wolontariuszowi  gminy Igołomia-Wawrzeńczyce - Pani Sandrze Długajczyk. Poprzez takie akcje staramy się uczyć dzieci odpowiedniego podejścia do zwierząt i odpowiedzialności za drugą istotę oraz likwidować znieczulicę na poczynania innych. Mamy nadzieję, że włączanie przedszkolaków w takie działania skutkować będzie tym, że w przyszłości schroniska nie będą potrzebne, a przynajmniej zmniejszy się liczba bezdomnych zwierząt. Naszym celem jest dążenie do humanitarnego traktowania zwierząt  i kształtowanie właściwego stosunku do nich.

• Powiększ zdjęcie Na zdjęciu znajduje się pięknie zdobione pudło pełne artykułów spożywczych

Na zdjęciu znajduje się pięknie zdobione pudło pełne artykułów spożywczych

• Powiększ zdjęcie Na zdjęciu jest Oliwka - chora dziewczynka dla której zbieramy nakrętki

Na zdjęciu jest Oliwka - chora dziewczynka dla której zbieramy nakrętki