Bożonarodzeniowe warsztaty

25 listopada 2021

W dniu 25 listopada w naszej placówce odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały świąteczne ozdoby.

Pani prowadząca warsztaty serdecznie przywitała wszystkie dzieci, wytłumaczyła im zadanie, które będą wykonywać, a także zapoznała je  z ciekawą techniką plastyczną  - decoupage.

Na początku zajęć dzieci malowały farbami tekturowe choinki, a następnie ozdabiały styropianowe bombki poznaną wcześniej techniką zdobniczą (decoupage). Przedszkolaki pokrywały bombkę specjalnym klejem, a następnie naklejały na jej powierzchnię świąteczne wzory wycięte z serwetek papierowych. Dodatkowo dzieci upiększały swoją bombkę kolorowymi cekinami w kształcie gwiazdek.  Tak ozdobioną bombkę dzieci zawieszały na pomalowanej wcześniej choince.

Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze. Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w tego rodzaju zajęciach.  W wielkim skupieniu i z uśmiechem na twarzy wykonywały swoje prace. Nauczyciele chętnie służyli pomocą i doceniali zaangażowanie „małych artystów” w tworzenie ich „dzieł”.  Wykonane przez dzieci prace z pewnością będą wspaniałą dekoracją świątecznego stołu.

• Powiększ zdjęcie warsztaty 1

warsztaty 1