Święto Niepodległości w naszym przedszkolu

12 listopada 2021

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Dzieci w tym dniu były ubrane na galowo, co dodało większej rangi wydarzeniu. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia uroczystość miała charakter niecodzienny.  Grupy młodsze oraz grupy starsze  obchodziły ją osobno. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o Ojczyźnie. Wspólnym akcentem natomiast było zaśpiewanie hymnu polskiego o godzinie 11.11, lecz też w swoich grupach. Przedszkole po raz kolejny brało udział w akcji „Szkoła do hymnu!”, dlatego też do uroczystych obchodów Dnia Niepodległości przedszkolaki przygotowywały się od dawna.  Aby poszerzyć zasób swojej wiedzy, brały udział w zajęciach na temat Ojczyzny. Dowiedziały się co to jest „niepodległość”, „patriota”, poznały nasze symbole narodowe oraz nauczyły się słów hymnu.

• Powiększ zdjęcie Święto Niepodległości 1

Święto Niepodległości 1