TEATRZYK ARKADIA pt.: „PRZYGODY TECHNOLUDKA”

18 lutego 2019

Świat techniki wniknął w nasze życie. Otaczają nas przedmioty  z wtyczką, baterią. Rozmawiamy z gadżetami, a nie z sobą.

Sami powoli stajemy się elektronicznymi cudami techniki. Coraz częściej brak nam dostępu…..do innych ludzi.  Technoludek  obyty w nowinkach technicznych gubi się w lesie. Wydaje się, że wylądował na obcej planecie…ale ta sytuacja pozwala mu zrozumieć  wiele rzeczy. Przyjaźń, bezinteresowność – nieznane dotąd słowa stają się bardziej realne niż najnowocześniejszy telefon.

Jednak zakończenie bajki jest nieco przewrotne. Kiedy główny bohater ulega wypadkowi telefon ratuje go z opresji. Bo z osiągnięć techniki trzeba korzystać ….z umiarem. A przyjaciel jest po prostu nie do zastąpienia.

Dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie teatralne, które  7 II 2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu.