Ogólnopolski Dzień Matematyki

23 marca 2021

„W świecie liczb i cyferek można świetnie się bawić, to jest świat tajemniczy, mądry i bardzo ciekawy”  J. Koczanowska

Dnia 12 marca 2021 roku w całej Polsce obchodzony był DZIEŃ MATEMATYKI.

W naszym Przedszkolu DZIEŃ ten świętowaliśmy nieco później, bowiem 15 marca obchodzony był on w grupie I i II, 16 marca w grupie III, a 18 marca w grupie IV.

Głównym celem zajęć było kształtowanie kompetencji matematycznych u dzieci. Przedszkolaki mogły rozwijać swoje zainteresowania matematyczne uczestnicząc w różnorodnych zabawach.  Dzieci m.in. liczyły  w dowolnym zakresie, klasyfikowały przedmioty według określonej cechy, utrwalały nazwy figur geometrycznych, odtwarzały i kontynuowały ciągi rytmiczne. Ponadto uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowych rozwijających świadomość schematu własnego ciała, a także orientację przestrzenną. Dzieci z grupy III oraz IV kształtowały również umiejętność współpracy z innymi dzięki zabawom zespołowym.

W trakcie zajęć przedszkolakom dopisywał bardzo dobry humor. Dzieci chętnie   i z zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach, zachowując szacunek do samego siebie i innych oraz pomagając sobie nawzajem.  Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało „Medal zdolnego przedszkolaka – matematyka”.