DZIEŃ MISIA

26 listopada 2019

Jak co roku w listopadzie wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My uczciliśmy je w naszym przedszkolu w dniu dzisiejszym- 26 listopada.

Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka- honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i  przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach. „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” czy  „Miś brązowy i miś biały” to tylko niektóre z utworów, które dziś zabrały naszych przedszkolaków do opływającej miodem, misiowej krainy a nas nauczycieli do czasów dzieciństwa. Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wysłuchaniem bajeczki o swoim ulubionym misiu.

Dzieci pełne radości, czerpanej ze wspólnej zabawy, z wielkim zainteresowaniem słuchały bajeczek a następnie odgadywały zagadki związane z misiowymi bajeczkami, po czym przystąpiły do wspólnej zabawy. Największe jednak emocje u naszych pociech wywołała misiowa foto-budka, gdzie wraz z rodzicami mogą wykonać misiowe zdjęcia.

Naszemu wspólnemu spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje- misiowe puzzle, misiowe zgadywanki czy wycinanki, na koniec każdy przedszkolak otrzymał dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci podśpiewując poznane piosenki, wróciły z przyjaciółmi - Misiami do swoich sal. Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto.