SPOTKANIE Z DENTYSTĄ

13 listopada 2019

Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało.   W związku z tym zaprosiliśmy dziś  do naszego przedszkola panią Kasię – stomatolog  z gabinetu pani Karoliny Kowalewskiej.

Tłumaczyła ona dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki, na którym pani doktor prezentowała sposób mycia ząbków. Przedszkolaki dowiedziały się też, które artykuły są zdrowe a które niewskazane dla naszych ząbków. Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.