NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2019

Dziś w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości, którą przygotowały dzieci z wszystkich grup. Akademię rozpoczęła pani dyrektor, która wprowadziła dzieci w nastrój patriotyczny, a następnie dzielne przedszkolaki recytowały patriotyczne wiersze i  śpiewały piosenki.

Inscenizacja przeplatała się krótkimi scenkami o dziejach naszego kraju. O godzinie 11.11 wspólnie przystąpiliśmy do odśpiewania 4 zwrotek Hymnu Narodowego, na hasło „ Baczność- do hymnu” wszyscy odśpiewali uroczyście Hymn Polski. Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Głównym celem  uroczystości było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej ojczyzny