P- jak policjant

2 października 2019

2 października 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami     z Komisariatu Policji w Słomnikach. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci    w przedszkolu i w domu.

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest bezpieczeństwo. Wdrażanie do odpowiednich nawyków odbywa się już w przedszkolu. „ Profesjonalnym strażnikiem bezpieczeństwa” jest właśnie policjant.

- Policjanta nie trzeba się bać, on pomaga- już na wstępie wyjaśnia przedszkolakom zaproszony  gość   (policjant z ruchu drogowego).

Maluch który wsiada do samochodu już staje się uczestnikiem ruchu drogowego. Świadomy    i mądry rodzic tłumaczy to dziecku już po zapięciu pasów jego siodełka. Przejście przez ulicę nie jest czynnoscią bierną ani automatyczną. To miejsce niczym terrarium gdzie znajdują się    „ groźne spalinowe bestie”, łatwo to miejsce oswoić. Trzeba tylko znać podstawowe zasady     i reguły tego miejsca. Jezdnia jest jak rzeka ma lewy i prawy brzeg. I chociaz droga jest jak bystry, rwący nurt można bezpiecznie przejść na drugą stronę.  Nie spieszyć się, wtedy pasy     i światła drogowe są naszymi sprzymierzencami. Policjant uczy mądrej asertywności. Rozmowa ufnego i niczego nieświadomego dziecka z nieznajomym często otwiera najbardziej wymyślne zamki.  Największą atrakcją jest oglądanie stroju policjanta, przymierzanie czapki, a nawet zakładanie kajdanek. Zachwyt w oczach dziecka jest bezcenny. P- jak policjant to prawie M- jak miłość.

Małgorzata N.