OWOCOWE SZASZŁYKI

3 października 2019

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą także nasze przedszkolaki.

3 X 4-5 latki z grupy pani Kasi i pani Asi bawiły się w „owocowy stragan”, śpiewały piosenki o owocach, a także przyniosły do przedszkola różne owoce. Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Dzieci tego dnia miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.

Katarzyna W.