JESIENNE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

1 października 2019

Zajęcia dydaktyczne dotyczące jesieni

Jesień to barwna pora roku, która stwarza szerokie możliwości w zakresie wymyślania zajęć dydaktycznych i rozrywek dla dzieci. Nauczyciele w przedszkolu mogą zorganizować cały cykl zajęć dotyczących jesieni, począwszy od przedstawienia dzieciom najbardziej istotnych cech tej pory roku. Dzieci uczą się, od kiedy do kiedy trwa jesień i jakie zmiany zachodzą w tym czasie w przyrodzie. W trakcie zajęć w przedszkolu mogą brać udział w zgadywankach słownych związanych z jesienią czy poznawać wiersze tematycznie odnoszące się do tej pory roku .

Spacery

Jeśli tylko pogoda na to pozwala, nauczyciele z przedszkola mogą wybrać się ze swoimi wychowankami na spacer po najbliższej okolicy i razem obserwować zmieniające się kolory drzew czy zachowanie zwierząt w parku. To doskonała okazja do zapoznania się z popularnymi gatunkami drzew, liści i owoców z parku.

Zajęcia manualne

Podczas spacerów dzieci wraz z wychowawcami mogą zbierać żołędzie i kasztany, a następnie  w salach przedszkolnych budować z nich ludziki i zwierzątka. To wspaniała zabawa, podczas której dzieci uczą się wykorzystywania różnych narzędzi pod okiem nauczycieli i ćwiczą swoją wyobraźnię. Dzięki twórczej zabawie kształtują sprawność manualną rąk.

Katarzyna W.