NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

25 września 2019

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków i ich rodziców jak i te dzieci które po raz pierwszy do nas zawitają .

Wszystkim Milusińskim życzymy aby czas spędzony w przedszkolu upłynął im na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką :)

JAK UŁATWIĆ DZIECKU START W PRZEDSZKOLU?

• Nigdy nie strasz dziecka przedszkolem.
  • Wprowadzaj w domu stały rytm dnia.
  • Nie składaj obietnic, których nie możesz wypełnić – nie mów dziecku, że przyjdziesz po nie wcześniej, kiedy jest to nie możliwe.

• Przyzwyczajaj dziecko do urozmaiconych potraw, skończ z rozdrabnianiem pokarmów.
  • Wdrażaj dziecko do przestrzegania umów i zasad.
  • Przyzwyczajaj do samoobsługi, pozwól dziecku samemu załatwiać potrzeby fizjologiczne, myć ręce, ubierać się.
  • Przygotuj dla dziecka wygodny strój do samodzielnego ubierania – dresy, spodenki lub spódniczka na gumkę.

W przedszkolu przede wszystkim liczy się wygoda (Przedszkole to nie "Dom mody" , należy liczyć się z tym ,że dziecko może sie pobrudzić.)

• Organizuj dziecku kontakty z rówieśnikami i innymi dziećmi.
  • Stosuj w przedszkolu krótkie pożegnania (stwórzcie swój własny „rytuał”). Kiedy przedłużasz pożegnanie, dziecko cierpi dłużej.
  • Nie okazuj dziecku własnych rozterek, zostawiając je w przedszkolu, przekazujesz mu wtedy swoje lęki.
  • Nie zawstydzaj nigdy dziecka i nie porównuj do rówieśników.
  • Ciesz się z jego sukcesów, a porażki traktuj, jako coś naturalnego.
  • W razie potrzeby skorzystaj z wspierającej rozmowy z nauczycielem lub psychologiem , który współpracuje z naszym przedszkolem

Wioletta K.