SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

28 listopada 2018

Dnia 26 listopada 2018r. nasze przedszkole odwiedziła pani Barbara -  myśliwy i zarazem  leśniczy z pobliskiego Koła Łowieckiego w Wawrzeńczycach.

Opowiadała dzieciom o lesie  i jego mieszkańcach. Przedszkolaki poznały nazwy drzew iglastych, dowiedziały się jak wyglądają ich gałązki i szyszki. Najwięcej emocji wzbudziły historie o zwierzętach zamieszkujących pobliskie okolice. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Pani Basia podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających..
      Podczas spotkania pani leśniczy zadawała przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków drzew  i grzybów.

Nasz gość zaprosił nas na wizytę do lasu wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia.