PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W RAMACH PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

21 czerwca 2024

W II półroczu roku szkolnego 2023/2024 grupy starsze wzięły udział w programie edukacyjnym „Czyste powietrze wokół nas”.  Program ma na celu przede wszystkim wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z osobami palącymi. Partnerami programu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu.

Realizacja programu została pozytywnie odebrana przez nasze przedszkolaki. Podjęto bardzo dużo działań podczas zajęć warsztatowych, m.in. przeprowadzono różnorodne doświadczenia, dzięki którym dzieci łatwiej przyswoiły wiedzę i wykazały się większym zainteresowaniem poruszaną tematyką.

Niestety duża liczba dzieci staje się biernymi palaczami, już od najmłodszych lat. Dlatego tak istotne wydaje się podejmowanie interdyscyplinarnych działań ( m.in. w placówkach oświatowych), mających na celu kształtowanie prawidłowych postaw prozdrowotnych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.