DZIEŃ WODY

30 kwietnia 2019

25 kwietnia wszystkie  dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.

Dzieci rozwiązywały zagadki związane z pogodą oraz uczestniczyły we wspólnej zabawie ze śpiewem „Zimna woda”.

W formie prezentacji multimedialnej mogły  zobaczyć i dowiedzieć się jak przebiega cykl hydrologiczny w przyrodzie. Przedszkolaki brały także udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania  o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki.

Na koniec spotkania każda grupa otrzymała „kropelkę” z zadaniami do wykonania w grupie oraz wspólnie nauczyły się rymowanki;

Dziś w przedszkolu mamy modę,

dzieci oszczędzają wodę.

Wszyscy zawsze pamiętają:

krany mocno zakręcają,

aby woda nie kapała

i do zlewu uciekała”

Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.