Przedszkole w Wawrzeńczycach

Strona główna


Artykuły

Informacja dla rodziców

Informuję Państwa, że z dniem 13 maja 2020 wznawiamy działalność naszej placówki. 

11 maja 2020

Czytaj więcej o: Informacja dla rodziców

DEKLARACJA POTWIERDZENIA WOLI ZAPISU

 

POTWIERDZENIE WOLI
Zapisu dziecka do przedszkola

 

31 marca 2020

Czytaj więcej o: DEKLARACJA POTWIERDZENIA WOLI ZAPISU

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021
Z uwagi na stan epidemiologiczny informujemy o wynikach rekrutacji telefonicznie (12/2874122 – do godz.12.00) lub pojedynczo w korytarzu przedszkola.
Wszystkie dzieci, których karty zostały złożone i ukończą 2.5 roku do 1 września 2020 zostały zakwalifikowane do przedszkola. 

31 marca 2020

Czytaj więcej o: REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2020/2021

DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECIACZKI !

Przejdź do - DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECIACZKI !

W związku z sytuacją zamknięcia przedszkola, my nauczycielki chcemy wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i wesprzeć w jedyny dostępny nam teraz sposób. Zapraszamy serdecznie na naszą wspólną grupę Facebookową „Przedszkole     w Wawrzeńczycach – forum”, gdzie zamieszczane będą ciekawe propozycje do zajęć z dziećmi. 

Będą to opowiadania, bajki edukacyjne, gry, ćwiczenia, karty pracy, pomysły na prace plastyczne, doświadczenia(które można wykonać z dzieckiem w domu), tańce itp. Będziemy zamieszczać propozycje ćwiczeń i zabaw poprawiających koncentrację uwagi, motorykę małą, rozwijające percepcję wzrokową i słuchową oraz rozwijające umiejętność rozumienia słuchanego tekstu. Wszystkie treści są planowe i wynikają z podstawy programowej wychowania przedszkolnego. 

Serdecznie Was pozdrawiamy.

Wasze Nauczycielki 

24 marca 2020

Czytaj więcej o: DRODZY RODZICE, KOCHANE DZIECIACZKI !

BAL KARNAWAŁOWY

Przejdź do - BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 13 lutego na terenie Centrum Kultury  i Promocji w Wawrzeńczycach odbył się "Bajkowy bal karnawałowy”

25 lutego 2020

Czytaj więcej o: BAL KARNAWAŁOWY

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Przejdź do - DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 stycznia, jak co roku  nasze przedszkole zorganizowało uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym dniu dzieci zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków. Uroczystość odbyła się w Wawrzeńczycach na Sali gimnastycznej naszego Gminnego Centrum Edukacji.

25 lutego 2020

Czytaj więcej o: DZIEŃ BABCI I DZIADKA

"JEST TAKI DZIEŃ"- ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU

Przejdź do - "JEST TAKI DZIEŃ"- ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU

      20 grudnia 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Młodsze i starsze przedszkolaki pięknie zaprezentowały się podczas montażu słowno-muzycznego, pt. „Jest taki dzień…”.

23 grudnia 2019

Czytaj więcej o: "JEST TAKI DZIEŃ"- ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU

PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA W PIEKARNI

Przejdź do - PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA W PIEKARNI

 16   grudnia najstarsze przedszkolaki  wraz z opiekunami udali się do piekarni mieszczącej się w Nowym Brzesku.

Już na progu przywitał nas właściciel piekarni Pan W. Kopacz. Wchodząc tam poczuliśmy ciepło i kuszący zapach wypieków. Nasz przewodnik dokładnie opowiadał nam, jakie produkty potrzebne są potrzebne do wypieku pieczywa oraz do czego służą poszczególne urządzenia. Mogliśmy  zapoznać się                z kolejnymi etapami wypieku chleba, zwiedziliśmy nawet magazyny pełne worków mąki. 

23 grudnia 2019

Czytaj więcej o: PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA W PIEKARNI

WARSZTATY CERAMICZNE

Przejdź do - WARSZTATY CERAMICZNE

11 XII oraz 12 XII w naszym przedszkolu odbyły się zaplanowane zajęcia ceramiczne. Dzieci lepiąc z gliny - tworzyły prezenty dla swoich Babć i Dziadków - które wręczą im   w dniu ich święta. 

23 grudnia 2019

Czytaj więcej o: WARSZTATY CERAMICZNE

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Przejdź do - SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Święty Mikołaj to sympatyczny staruszek z długą brodą,   w czerwonym stroju i czapce z pomponem. Postać Świętego Mikołaja niewątpliwie wywołuje uśmiech na twarzy dzieci, daje im wiele radości.

20 grudnia 2019

Czytaj więcej o: SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM