Spotkanie z Policjantem

29 marca 2021

26 marca 2021r. w ogrodzie przedszkola przy ładnej wesołej pogodzie odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Słomnikach. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan policjant w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Na koniec spotkania Pan Dzielnicowy wręczył przedszkolakom odblaski a Pan Wójt podarował dzieciom wielkanocne prezenciki oraz życzył wszystkim wielkanocnego odpoczynku i szybkiego powrotu do przedszkola po lockdownie.