DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

27 listopada 2020

25 listopada na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Pluszowego Misia. Dlaczego właśnie ta zabawka ma swoje święto? Chociaż ( może przez nie dopatrzenie) nie ustanowiono     w ogóle Dnia Zabawki. Dlaczego pluszak został wyróżniony?

Miś –zabawka ma swoją historię. W 1902 r. prezydent U.S.A T.Roosvelt wybrał się na polowanie podczas, którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a jego historia ukazała się w formie komiksu w amerykańskiej prasie.

No i zaczęło się….. pojawiło się mnóstwo pluszaków z słynnym Teddy Bear na czele. Maskotka  stała się symbolem słodkiego dzieciństwa, pretekstem do czułości i przytulania. Puchaty zwierzak stał się wiernym przyjacielem, któremu w ucho szepcze się skrywane tajemnice. Z którym się miło zasypia.

Od 2002r. Dzień Pluszowego misia jest już międzynarodowym świętem.

Ten dzień jest wyjątkowo predysponowanym do  świętowania w przedszkolu. Jednak  w tym roku z powodu pandemii, dzieci nie przyszły ze swymi pupilami do przedszkola.

W misiowych opaskach same stały się milutkimi maskotkami. Zabawa „Jestem mały misio„ pozwoliła przedszkolakom poczuć  się jak małe niedźwiadki.

Jedna łapka

Druga łapka

Jestem mały misio…

A potem mały spacer, usypianie misiów- krótki relaks dla wiecznie rozbieganych dzieciaków. Zabawa „Jadą, jadą misie” to przypomnienie bardzo starej i tradycyjnej piosenki. Misio z okazji święta dostaje swój portret. Ozdobiony bardzo oryginalnie odbitymi maczanymi w farbie paluszkami. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie.

I mała refleksja, aby może w pokoju dziecka obok kolorowych plastikowych zabawek znalazła się tam także sympatyczna maskotka pluszaka.