DZIEŃ DYNI W NASZYM PRZEDSZKOLU

25 października 2018

W czwartek  25 października 2018r. przedszkolaki z Wawrzeńczyc obchodziły Dzień dyni.

Wszystkie dzieci oraz panie  były ubrane na pomarańczowo, a niektóre przebrane  w piękne dyniowe stroje. Dynia to bardzo zdrowe, urodziwe, wdzięczne i łatwe do współpracy warzywo – przekonały się o tym nasze przedszkolaki  w czasie obchodów niniejszego święta. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami integracyjnymi. Święto Dyni rozpoczęliśmy zabawą z dynią oraz obejrzeniem bajki edukacyjnej – „Dynia”, dzięki której dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz gdzie i w jakich warunkach ono rośnie. Następnie nasi najmłodsi przystąpili do dyniowych konkursów, piosenek oraz zabaw. Dzięki naszym wspaniałym rodzicom smakowaliśmy dyniowe ciasteczka a na koniec  nasze dzieciaki wraz z paniami  przystąpiły do wykonania dyniowych stworków. Przedszkolaki wykazały sie ogromną kreatywnością i jednocześnie świetnie się bawiły. Wszyscy byliśmy zachwyceni efektem końcowym.