WARSZTATY CERAMICZNE

23 grudnia 2019

11 XII oraz 12 XII w naszym przedszkolu odbyły się zaplanowane zajęcia ceramiczne. Dzieci lepiąc z gliny - tworzyły prezenty dla swoich Babć i Dziadków - które wręczą im   w dniu ich święta.

Zajęcia ceramiczne, w których brały udział dzieci rozwijają poczucie estetyki i umiejętności plastyczne. Dzieci uczą się projektować proste formy użytkowe             i przestrzenne. Zajęcia wyrabiają zdolności manualne: współdziałanie obu rąk, wykorzystanie całej dłoni wraz z opuszkami palców. Celem zajęć ceramicznych jest także rozbudzenie  u dzieci zainteresowania kształtem, fakturą i materią. Najmłodsi mają szansę aktywować pokłady kreatywności i rozwinąć wyobraźnię przestrzenną.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje      i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną,      a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!