SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

20 grudnia 2019

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Święty Mikołaj to sympatyczny staruszek z długą brodą,   w czerwonym stroju i czapce z pomponem. Postać Świętego Mikołaja niewątpliwie wywołuje uśmiech na twarzy dzieci, daje im wiele radości.

Przedszkolaki bardzo starannie przygotowują się do tej wizyty. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego oglądania teatrzyku lalkowego pt. „Magiczne słowo”. Dzieci dowiedziały się jakie zachowania są właściwe i jak trzeba postępować w różnych sytuacjach, nawet tych trudnych. Przecież Mikołaj przychodzi tylko do „grzecznych” dzieci. Po przedstawieniu każdą grupę odwiedził Mikołaj i zostawił prezenty dla wszystkich dzieci. A prezenty były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.