Przedszkolaki w Teatrze

5 listopada 2018

W dniu 5 listopada 2018r. nasze przedszkolaki miały okazję wziąć udział w przedstawieniu teatralnym w  Teatrze Ludowym w Krakowie.

Przedstawienie zorganizowane przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia było bardzo ciekawe, pełne barwnych dekoracji oraz pięknych piosenek. Spektakl „Dorotka po drugiej stronie tęczy” w wykonaniu aktorów Teatru Alert  jest przepiękną opowieścią z kręgu wielkiej klasyki dziecięcej o przyjaźni i szukaniu wiary w siebie. Przygody Dorotki i jej przyjaciół to niezwykła, rozśpiewana podróż w zaczarowanej krainie wyobraźni, ale też okazja do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. Ponieważ otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem, a szacunku do niej powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat, dodatkowo przedstawienie wzbogacone jest istotnymi elementami edukacji ekologicznej, gdyż kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń. Spektakl ten poprzez wprowadzenie widza w świat dziecięcej fantazji, dzięki której marzenia się spełniają, a wszystko zachwyca swoją niezwykłością, uczy wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu własnych słabości, a także współżycia z przyrodą, które nie będzie narażało jej na kolejne dewastacje.

Dzieci uczą się najłatwiej i najszybciej, dlatego poprzez odpowiednią edukację można wyrobić w nich właściwe postawy wobec własnych słabości, wobec drugiego człowieka, a także wobec środowiska, w którym żyją.