Przedszkolaki z Wawrzeńczyc świętują Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada 2018

W naszym przedszkolu 9 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz z rodzicami zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Punktualnie  o 11.11 wraz ze szkołami z całej Polski dumnie odśpiewały  hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.  Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
 Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.  Starszaki przekazały młodszym kolegom dużo wiedzy z historii Polski, opowiadały o symbolach narodowych i … zaprezentowały Poloneza. Oczywiście wszystko uzupełnione wspaniałymi, znanymi pieśniami patriotycznymi, min. „Wojenko, wojenko…”, „Przybyli ułani”, „Rozkwitały pęki białych róż”, ”O mój rozmarynie”. Na koniec wszyscy kosztowali pysznych ciasteczek, oczywiście w barwach narodowych.