4 czerwca 2024

Dzisiaj w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Dzień Sportu. Wszystkie dzieci i ich wychowawczynie przyszły do przedszkola w strojach sportowych. Ze względów pogodowych ćwiczenia, gry i zabawy ruchowe zostały przeprowadzone w budynku przedszkola, w dużej sali.

Jednak niesprzyjająca pogoda nie zepsuła dzisiaj świetnych nastrojów i radości wszystkich. Biorąc pod uwagę naturalną potrzebę ruchu każdego dziecka, ćwiczenia gimnastyczne, gry i zabawy sportowe dostosowane były do potrzeb i możliwości młodszych i starszych przedszkolaków. Na wstępie zostało przypomniane powiedzenie "Sport to zdrowie" , dzieci dowiedziały się, jak ważny jest ruch lub uprawianie jakiegoś sportu dla zdrowia każdego człowieka. Wszystkie przedszkolaki z radością i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach fizycznych i sportowych, takich jak: zabawy z piłką, slalom między pachołkami, przeciąganie liny, chodzenie po linie, ćwiczenia z obręczami, szarfami, woreczkami.
Głównym zadaniem dzisiejszego Dnia Sportu było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, integracja dzieci w zespole, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Na koniec każde dziecko otrzymało Złoty Medal Sportowca oraz Dyplom Małego Sportowca. Dzisiejszy dzień przyniósł dzieciom wiele radości i zadowolenia z dobrze wykonanych zadań.
Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupienie medali i zdrowy poczęstunek dla dzieci w tym dniu.