Teatrzyk Gucio zaczarowany

7 czerwca 2019

W dniu 05.06.2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru Lalek „Bajka”, którzy zagrali dla dzieci spektakl kukiełkowy pt. „Gucio zaczarowany”.

Spektakl miał zarówno wymiar dydaktyczny, jak i edukacyjny. Motywem przewodnim bajki było ukazanie problemu lenistwa oraz niechęci do nauki. Głównym bohaterem bajki był chłopiec  o imieniu Gucio, który za swoje lenistwo został przez wróżkę przemieniony w muchę. W tej postaci oglądał on świat przyrody i poznał wiele zwierząt dzięki którym przekonał się,  że nawet niewielka żywa istota, ma swoje zadanie do wykonania. Gucio wyciągnął naukę ze swoich przygód i zrozumiał, że ma nie tylko prawa ale także obowiązki, które musi wypełniać.

Przedstawienie teatralne wzbudziło bardzo wiele pozytywnych emocji wśród małych widzów. Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl, a po jego zakończeniu nagrodziły aktorów gromkimi brawami.