PODSUMOWANIE AKCJI POSPRZĄTAJ Z NAMI MAŁOPOLSKĘ

22 kwietnia 2024

W tym roku nasze Przedszkole wzięło udział w akcji" Posprzątaj z nami Małopolskę", zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. To inicjatywa, która skupia lokalne społeczności wokół idei zachowania środowiska naturalnego. Głównym celem akcji jest podnoszenie świadomości ekologicznej oraz promowanie od najmłodszych lat zasad dbania  o środowisko.

W ramach tej akcji w naszym przedszkolu w dniach  15-18.04.2024 r. wykonaliśmy w grupach młodszych i starszych następujące działania:

-Dzieci uczestniczyły m.in. w zajęciach edukacyjnych o tematyce ekologicznej oraz wykonały plakaty przypominające o tym jak należy dbać o naszą planetę. Przedszkolaki poznały także piosenki ekologiczne oraz uczyły się ekologicznych rymowanek.

-Niezwykle interesującym wydarzeniem w naszym przedszkolu był konkurs na Ekologiczny strój  oraz  Ekologiczny pokaz mody,  który pozwolił dostrzec jak można zrobić coś oryginalnego i pomysłowego z odpadów wtórnych. Zarówno konkurs jak i pokaz dał wszystkim wspaniałą lekcję ekologiczną oraz dostarczył wiele zabawy i radości wszystkim uczestnikom.

-Głównym punktem akcji i podsumowaniem było sprzątanie  najbliższej okolicy przedszkola: zbieranie i segregowanie śmieci do odpowiednich worków. Przedszkolaki wyruszając na sprzątanie zabrały ze sobą worki i rękawiczki,  w które zostały zaopatrzone przez Ekodoradców z Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce. Pozytywne nastawienie, duże zaangażowanie, ogromne chęci przedszkolaków oraz słoneczna, choć niezbyt ciepła wiosenna pogoda pomogły nam posprzątać tereny w pobliżu przedszkola.

Wszystkie zaplanowane działania odbyły się w formie zabawy, a dzieci  z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem podjęły się przyjętego wyzwania!

• Powiększ zdjęcie Posprzataj z nami Małopolskę

Posprzataj z nami Małopolskę