10 kwietnia 2024

W dniu 10.04.2024 r.  nasze przedszkole odwiedził pies terapeutyczny o imieniu Diego wraz ze swoim opiekunem panią Agnieszką z "DOGOTERAPII PERROS & HOLKI".Dogoterapia jest jedną z nowatorskich metod wspierania rozwoju dziecka. Nie tylko przynosi uśmiech na twarzach dzieci, ale także wspiera rozwój emocjonalny, społeczny i  poznawczy.

Przedszkolaki zostały zapoznane z pieskiem  oraz dowiedziały się, jak należy zachować się w obecności psa, po czym każdy przywitał się z Diego poprzez podanie łapy lub pogłaskanie.
Zajęcia zostały przeprowadzone w grupach młodszych i starszych dzieci i były sfinansowane ze środków Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce .
Prowadząca zajęcia z dogoterapii -pani Agnieszka przeprowadziła zabawy edukacyjne z elementami dogoterapii,  której celem jest wszechstronny rozwój podopiecznych, dostarczanie pozytywnego bodźca i satysfakcji z przebywania z psem przyjacielem.
Wszystkie przedszkolaki aktywnie i z radością uczestniczyły w zajęciach. Podczas współpracy i zabawy z psem, dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.
Kontakt z psem, który jest istotą akceptującą człowieka bezwarunkowo, łagodzi smutek, poczucie samotności, przywracając uśmiech i radość.
Przed zajęciami z dogoterapii przedszkolaki przygotowały piękny plakat na powitanie czworonożnego gościa, a na koniec młodsze i starsze dzieci wręczyły pieskowi Diego i pani opiekun pamiątkowe serca.
Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie !