28 marca 2024

Ostatni tydzień marca  był w naszym przedszkolu okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z Paniami dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju i naszej  kultury.

Jednym z wielkanocnych zwyczajów jest także przygotowanie koszyka wielkanocnego, a więc pokarmów, które po święceniu znajdą  się na naszych stołach w Wielką Niedzielę. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci rozpoznawały pokarmy, które powinny znaleźć się w koszyku, uczyły się wierszy i piosenek związanych z Wielkanocą, jak również tworzyły wiele prac plastycznych. W celu udekorowania domu dzieci z niewielką pomocą pań wykonały koszyczki oraz umieściły w nich zasianą rzeżuszkę. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie,  wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne!