XII TURNIEJ TAŃCA PRZEDSZKOLAKÓW

31 maja 2019

To już 12 edycja imprezy tanecznej czyli - Turniej Tańca Przedszkolaków  pod patronatem Wójta Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce, organizowany przez Przedszkole  w Wawrzeńczycach oraz Centrum Kultury i Promocji w Gminie Igołomia-Wawrzeńczyce.

Konkurs cieszy się coraz większą popularnością, tym razem rywalizowało ze sobą aż 13 zespołów tanecznych pod hasłem Tańce Polskie. Dzieci uczestniczące w dodatkowych zajęciach tanecznych mogły zaprezentować nabywane w ciągu roku umiejętności. Taniec wpływa sprzyjająco na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym  a nadrzędnym celem turnieju jest propagowanie różnych form działalności artystycznej dzieci, wprowadzanie ich w świat uniwersalnych wartości – dobra  i piękna, rozwijanie kreatywności i zainteresowań. Turniej tańca staje się również istotnym elementem harmonogramu doskonalenia zawodowego dla nauczycieli przedszkoli. Sprzyja wymianie doświadczeń i integracji środowiska wychowania przedszkolnego. Uroczystość odbyła się 30 maja 2019r., a  rywalizowały ze sobą następujące placówki: Przedszkole Nr 1 z Proszowic, Przedszkole „Pinokio” z Proszowic, Przedszkole   z Wierzbna, Przedszkole z Posądzy,  Przedszkole z Biórkowa Wielkiego, Przedszkole    z Nowego Brzeska, Przedszkole z Igołomi ( dwie grupy), oddział zerowy z Igołomi, oddział zerowy „A” z Wawrzeńczyc, oddział zerowy „B” z Wawrzeńczyc, oddział przedszkolny      z Dobranowic, oddział przedszkolny z Tropiszowa,  a także grupa gospodarzy - z Przedszkola w Wawrzeńczycach. Dzieci przedstawiły ciekawe układy taneczne w klimatach ludowych  i staropolskich, uświetnione  niepowtarzalnymi strojami. Wśród prezentacji znalazły się krakowiaki, poleczka, trojak, kujawiak, mazur, taniec staropolski „pieczenie chleba” oraz polonezy. Wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie, a dzieci były bardzo dobrze przygotowane - tak oceniło uczestników jury. W naszym konkursie nie było przegranych, każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci pamiątkowego medalu, a wszystkie przedszkola otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.