WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY JAŚ I MAŁGOSIA

26 października 2023

26 października dzieci 4-5 letnie z Przedszkola Samorządowego w Wawrzeńczycach miały przyjemność obejrzeć przedstawienie "Jaś i Małgosia", przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie . Spektakl odbył się w  Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

Nasze przedszkolaki bawiły się świetnie oglądając niezwykle atrakcyjne widowisko baśni braci Grimm. W pięknej scenerii, wśród gry aktorów, dzieci  mogły identyfikować się z bohaterami. Bardzo ważne  było przesłanie  edukacyjne, które nauczyło dzieci, że nie można ufać osobom nieznajomym, choćby częstowali ich słodkościami. Przedszkolaki z ogromym zainteresowaniem śledziły pełną przygód opowieść o losach rodzeństwa. Celem wycieczki było rozbudzenie wrażliwości na sztukę teatralną, wyzwolenie w dzieciach pozytywnych emocji oraz bezpośredni kontakt z aktorem. Dzieci pełne wrażeń wrociły do przedszkola, gdzie czekał na nich pyszny obiadek.