WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EDUKACYJNO -EKOLOGICZNEGO JEDYNIE W WAWRZEŃCZYCACH

28 września 2023
W czwartek 28.09 obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Dyni”, w ramach którego wszystkie dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę.
Zaraz po śniadanku,  nasze przedszkolaki ubrane w barwach pomarańczowych wyruszyły autobusem szkolnym do pobliskiego gospodarstwa ekologiczno -edukacyjnego JEDYNIE, zlokalizowanego w Wawrzeńczycach .

W trakcie spaceru po gospodarstwie dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem oraz, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Podziwiały także różnorodność i malowniczość rosnących tam ziół oraz pozostałych warzyw i roślin. Starsze przedszkolaki z zaciekawieniem zwiedziły znajdujący się w kukurydzy labirynt.  Każdy przedszkolak otrzymał w prezencie od właściciela gospodarstwa słodki upominek oraz dynię, którą następnie dzieci udekorowały według własnego pomysłu.
Po powrocie do przedszkola  przystąpiliśmy do dyniowych zabaw:  śpiewaliśmy  piosenki o dyni ,  dzieci z zapałem wykonały też pracę plastyczną dynia .
W tym dniu dzieci miały także okazję skosztować podwieczorek przygotowany  właśnie z dyni.
Ten dzień przyniósł naszym przedszkolakom  wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy !
Serdecznie dziękujemy pani  Ani Cichy -Fatyga za pomoc w organizacji tego dnia !