NOWY ROK SZKOLNY 2023/2024

INFORMACJE dla Rodziców

Drodzy rodzice!

1 września zaczynamy rok szkolny 2023/2024
W tym dniu dzieci przychodzą do godziny 8.00, przynoszą pantofelki, ubranko na zmianę zostawione w podpisanym woreczku w szatni
Wszystkie pozostałe informacje oraz komplet dokumentów zostanie  przekazany rodzicom przez wychowawców grup w dniu 1 września.
Serdecznie zapraszamy także na zebranie organizacyjne , które odbędzie się w pierwszym tygodniu września (dokładny termin i godzina zostaną podane w najbliższych dniach ).
I. Opłata godzinowa w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 1 zł za godzinę.
Pobyt dziecka w przedszkolu od godziny 7.00 do godziny 12.00 jest bezpłatny. W tym czasie realizowane są zajęcia z podstawy programowej oraz 2xw tygodniu język angielski.
Rodzice w deklaracji wpisują godziny pobytu dziecka w przedszkolu.
-do godz. 14.00 opłata za 2 godziny wynosi 2.00 zł x ilość dni roboczych w miesiącu
-do godz. 15.00 opłata za 3 godziny wynosi 3.00 zł x ilość dni roboczych w miesiącu
-do godz. 16.00 opłata za 4 godziny wynosi 4.00 zł x ilość dni roboczych w miesiącu

II. Opłata za posiłki w roku szkolnym 2023/2024 wynosi  13.70 zł/dziennie.
Godziny posiłków: - śniadanie 9.00, obiad 12.00, podwieczorek 13.40.c
Opłaty za przedszkole należy uregulować do dnia 15 każdego miesiąca, w którym dziecka uczęszczało do przedszkola.
Numer rachunku bankowego podany jest na karteczce przygotowanej indywidualnie dla każdego dziecka.

III. Proponujemy dzieciom  udział w różnych zajęciach dodatkowych.
Zajęcia bezpłatne proponowane przez przedszkole to:
1. religia – dla dzieci 4-5-letnich za uprzednią - pisemną zgodą rodziców;
Od października odbywają się także raz w tygodniu następujące zajęcia :
2. bajkoterapia – dla wszystkich dzieci;
3. zajęcia sportowe –  dla wszystkich dzieci;
4. zajęcia muzyczno -rytmiczne – dla wszystkich dzieci
5. zajęcia taneczne- dla wszystkich dzieci
6. zajęcia badawcze – dla wszystkich dzieci

IV. Przedszkole w bieżącym roku szkolnym funkcjonuje od godziny 7.00 do godziny 16.00. Dzieci powinny być przyprowadzane do przedszkola do godziny  8.00, ponieważ po tym czasie zgłaszamy dzieci do żywienia.
Jeżeli dziecka nie będzie do godziny 8.00 , będzie mieć wpisaną nieobecność.
Wszelkie spóźnienia MUSZĄ BYĆ ZGŁASZANE TELEFONICZNIE DO GODZINY 8.00 - tel. 12/287 41 22

Podstawowa wyprawka przedszkolaka:
> obuwie tekstylne (podpisane ,najlepiej na gumce lub na rzep)
> zapasowe ubranie na przebranie, które zawsze będzie w szatni w szafce dziecka, w podpisanym worku  ( majtki, rajstopy, skarpetki, bluzka lub podkoszulek, spodnie, bluza z długim rękawem)

Do zobaczenia 1 września !

Z pozdrowieniami !
Wicedyrektor GCE, Kadra pedagogiczna oraz Pracownicy GCE Przedszkola w Wawrzeńczycach.