DZIEŃ BADACZA W NASZYM PRZEDSZKOLU

21 czerwca 2023

Poprzez eksperymentowanie dzieci odkrywają tajemnice otaczającego ich świata przyrody, poszerzają swoją wiedzę poprzez poznawanie różnych zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych, uczą się prowadzić obserwację, wyciągać właściwe wnioski, współpracować w grupie.

W dniu 21.06.2023r. został zorganizowany DZIEŃ BADACZA, jako podsumowanie działań z realizowanego w ciągu roku ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Mała Fabryka Eksperymentów”.  Przedszkolaki uczestniczyły w quizie podsumowującym ich wiedzę zdobytą podczas zajęć badawczych, a także wykonały różne masy sensoryczne (ciecz nienewtonowska, piankolina). Własnoręcznie wykonane masy plastyczne dostarczają wielu doznań, kształtują dziecięcą wyobraźnię , wspierają kreatywność oraz pobudzają zmysły. Ten dzień dostarczył dzieciom „dawkę pozytywnej energii”. Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały pamiątkowe DYPLOMY MAŁEGO CHEMIKA.

Natalia G.