Teatrzyk ekologiczny-Strażnicy podwodnego lasu

8 marca 2023

W dniu 7 marca 2023 r. do naszego przedszkola zawitał Teatr Kokon z Krakowa.  Wszystkie przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem oglądały i aktywnie uczestniczyły  w spektaklu pt.  „STRAŻNICY PODWODNEGO KRÓLESTWA”.

Przedstawienie opowiadało o istotach żywych zamieszkujących środowisko wodne, którym zagraża ogromne niebezpieczeństwo ze strony ludzi niszczących przyrodę. Na pomoc przychodzi im dziewczyna o imieniu Mira , która wierzy, że podejmując działania ekologiczne można uratować planetę. Dziewczyna  o dobrym sercu zostaje uznana przez mieszkańców podwodnego świata za opisywaną w legendach Zaginioną Strażniczkę, która uratuje, cierpiące przez działania ludzi magiczne Królestwo.  Nasze przedszkolaki chętnie brały udział w przedstawieniu. Uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, zadawały pytania i odpowiadały na pytania aktorów. Dzieci poszerzyły  swoją wiedzę na temat ekologii   i  recyklingu.  Nasze przedszkolaki wiedzą, co niszczy naszą planetę i jak należy o nią dbać !!!

Natalia G.