DZIEŃ BABCI I DZIADKA-CIEPLUTKIE ŚWIĘTO W ŚRODKU ZIMY

25 stycznia 2023

Dzień Babci i Dziadka mimo, że  przypada na środek zimy jest jednym  z najcieplejszych dni w roku. Uroczystość zaplanowano na 24.01.2022r. i  już od rana ten dzień niósł ze sobą radosny nastrój i rozpromieniał twarze wszystkich przedszkolaków.

Dzieci ze starszych grup zaprosiły swoich dziadków na uroczystość do Szkoły Podstawowej w Wawrzeńczycach. Na scenie pojawiły się postacie z bożonarodzeniowej szopki. Popłynęły słowa kolęd i pastorałek. Odwieczna historia znów została opowiedziana na nowo. Życzenia dla babci dziadków wyrażały ogromną miłość i wdzięczność. W świecie gdzie wszystko się zmienia Oni wydaja się być jak ostoją i kotwica. Dalszą część życzeń, bardziej osobistą dzieci dopowiedziały wręczając prezenty. Przy stole pełnym słodkości ocierano niejedną łzę.

II część spotkania , w grupach młodszych odbyła się w naszym przedszkolu. Maluszki pokonując tremę dzielnie wystąpiły na  małej scenie. " Wiwat babciu" i "Wiwat Dziadku" zabrzmiały szczerze i donośnie. Przedszkolaki w zabawnej piosence przeprowadziły krótki kurs tańca i śpiewu dla swoich dziadków. Relacje z występów zamieszczono na stronie przedszkolnej  i na grupie messenger. Prezenciki wykonane przez dzieci były dodatkowo miłą niespodzianką. Chociaż prawdziwym prezentem dla dziadków są zawsze ich wnuczęta…

Małgorzata N.