24 listopada 2022

W dniu 23.11.2022r. dzieci z grupy III oraz IV wybrały się na wycieczkę do Piekarni w Nowym Brzesku. Właściciel piekarni oprowadził dzieci po całym zakładzie pracy.

Przedszkolaki zapoznały się z zawodem piekarza, poszerzyły wiedzę na temat sposobu powstawania ciasta oraz produktów z ciasta: pieczywa, bułek, drożdżówek…. Dzieci poznały różne rodzaje mąki, z której można zrobić pyszny i zdrowy chleb. Przedszkolaki mogły powąchać zakwas, dotknąć mąkę, ciasto, a także posmakować świeżo wypieczone pieczywo. Dzieci wykonały również swoje pierniczki – odciskały świąteczne foremki w piernikowym cieście.
Właściciel piekarni bardzo zainteresował dzieci zawodem piekarza, a także przekazał im wiele ciekawostek związanych z jego pracą.
Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wyjazdu do piekarni, wszystko ich interesowało, zadawały panu piekarzowi wiele pytań oraz opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z pieczeniem chleba, ciast, ciasteczek.
Po powrocie do przedszkolaka dzieci wykonały rysunki pt. „Moje wspomnienia z piekarni”, które zostaną przekazane właścicielowi zakładu, w ramach podziękowania za mile spędzony czas….
Opracowanie tekstu : Natalia Gucwa

• Powiększ zdjęcie WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W PIEKARNI W NOWYM BRZESKU