JESTEM EKO -SEGREGUJĘ WSZYSTKO

17 października 2022
Od maja 2022 roku na terenie naszej gminy realizowane jest przedsięwzięcie edukacyjne „Jestem EKo -segreguję wszystko „.
Działania skierowane są także do najmłodszych dzieci. Projekt jest natomiast współfinansowany przez WFOŚiGW w Krakowie, Urząd Marszałkowski, oraz Gminę: Zielonki,Wielka Wieś i Igołomię- Wawrzeńczyce.
W ramach wyżej wymienionego projektu, 13.10.2022 r. w naszym przedszkolu odbyły się specjalne zajęcia z dziećmi z wszystkich grup .
Student Akademi Górniczo-Hutniczej przygotował dla naszych przedszkolaków mnóstwo ciekawostek i atrakcji. W prostych doświadczeniach dzieci poznały zjawisko recyklingu . Co zrobić by zgnieść puszkę bez jej dotykania ? Jak zgasić płomień bez zdmuchiwania go i bez pomocy wiatru ? Czym jest to „ coś” czym oddychamy ? Czy nasz oddech jest zawsze zdrowy ? Doświadczenie nazwane przez prowadzącego „Rakietą” wprawiło przedszkolaków w zdumienie. Nie było w tym jednak magii ani czarów.  Przedmioty mogą wykorzystywać energię z otoczenia i zamieniać ją w ruch. Dzieci zrozumiały, że człowiek codziennie ma wpływ na środowisko i zmiany klimatu. Poznały także kilka podstawowych zasad ekonomii . Odpady to nie śmieci , ale cenne surowce, a oszczędzanie energii to oszczędzanie pieniędzy.
Miłym prezentem otrzymanym przez dzieci uczestniczące w tym dniu na zajęciach były puzzle nawiązujące do tematu warsztatów.
Tekst opracowała M.Niemiec

• Powiększ zdjęcie Na zdjęciu kilkoro dzieci z grupy III oraz prowadzący warsztaty

Na zdjęciu kilkoro dzieci z grupy III oraz prowadzący warsztaty

• Powiększ zdjęcie Na zdjęciu dzieci z grupy 4-5 latków obserwują wykonywane doświadczenia z cyklu Jestem eko-segreguję wszystko

• Powiększ zdjęcie Na zdjęciu  pan prowadzacy warsztaty Jestem eko wręcza dzieciom puzzle.

Na zdjęciu pan prowadzacy warsztaty Jestem eko wręcza dzieciom puzzle.

• Powiększ zdjęcie Na zdjęciu dzieci z grup najmłodszych obserwują wykonywane doświadczenia.

Na zdjęciu dzieci z grup najmłodszych obserwują wykonywane doświadczenia.