EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI W PRZEDSZKOLU W WAWRZEŃCZYCACH

23 września 2022
Podsumowanie działań w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności w naszym przedszkolu .
W dniach 16 - 22 września 2022r. w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Mobilności , w naszej placówce realizowano szereg działań edukacyjnych oraz promocyjnych propagujących zrównoważone oraz ekologiczne formy mobilności, takie jak jazda na rowerze i hulajnodze, chodzenie pieszo, a także transport publiczny. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielami poszukiwali rozwiązań na bezpieczne i ekologiczne przemieszczanie się

Nauczyciele przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat problemu, jakim jest ogromna liczba pojazdów spalinowych na świecie oraz ich negatywnego wpływu na zdrowie człowieka i całe środowisko.
Dzieci poznały też zasady bezpiecznych zachowań w trakcie spacerów oraz poruszania się wokół jezdni i utrwalały je podczas zabaw ruchowych. Nauczyły się także piosenek pt. „Ekologa znak”, ,,Piosenki o zasadach na jezdni”.
Ponadto pod okiem swoich wychowawców wykonały prace konkursowe pt. „Moja wymarzona droga na przedszkolny plac zabaw” oraz przygotowały plakaty i transparenty zachęcające mieszkańców naszej gminy do wybierania ekologicznych środków transportu. Prace plastyczne można podziwiać na korytarzu oraz w szatni.
Podsumowaniem działań realizowanych w naszej placówce w ramach kampanii ETM był „Przemarsz z transparentami” zorganizowany w Dzień bez samochodu, który przypada na 22 września. Podczas spaceru dzieci trzymały przygotowane przez siebie plakaty i transparenty, a także wykrzykiwały hasła - „Jestem EKO”, „AUTO-nie, ROWER-tak, EKOLOGA TO JEST ZNAK”, „Wsiądź na rower, hulajnogę i z przyrodą żyj w zgodzie”. Wszystkie przedszkolaki wzięły aktywny udział w Europejskim Tygodniu Mobilności!

• Powiększ zdjęcie Na zdjęciu dzieci z grupy 4-5 latków z dyplomami za udział w konkursie związanym z Europejskim Tygodniem Mobilności

• Powiększ zdjęcie Ekologiczny marsz przedszkolaków

Ekologiczny marsz przedszkolaków

• Powiększ zdjęcie  Europejski Tydzień  Mobilności w grupach najmłodszych.

Europejski Tydzień Mobilności w grupach najmłodszych.

• Powiększ zdjęcie Aktywnośc plastyczna dzieci związana z Europejskim Tygodniem Mobilności

Aktywnośc plastyczna dzieci związana z Europejskim Tygodniem Mobilności