Święta Wielkanocne

13 kwietnia 2022

Kwiecień jest okresem przygotowań do świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki poznają zwyczaje związane ze świętem, które obchodzone jest od setek lat.

Zgodnie z tradycją dzieci pod okiem wychowawców oraz rodziców przygotowują koszyczek wielkanocny z pokarmami, które po poświęceniu wykładają na stół w Wielką Niedzielę. Przedszkolaki własnoręcznie dekorują jajka, koguciki, kurki czy baranka, którymi potem ozdabiają salę. Nieodłącznym elementem Wielkanocy jest rzeżucha, do zasiania której warto zachęcić dzieci kilkanaście dni wcześniej. Początkowo będzie przepiękną ozdobą sali, a później ozdobi stół wielkanocny każdego przedszkolaka.

• Powiększ zdjęcie Na zdjęciu dekoracje wielkanocne przygotowane przez przedszkolaków

Na zdjęciu dekoracje wielkanocne przygotowane przez przedszkolaków

• Powiększ zdjęcie Na zdjęciu 13 dzieci w wieku 3-4 lat z dekoracjami wielkanocnymi

Na zdjęciu 13 dzieci w wieku 3-4 lat z dekoracjami wielkanocnymi