Akcja charytatywna "Zdubluj swoją śniadaniówkę"

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 marca 2022

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez  to, kim jest;

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Oczy całego świata zwrócone są teraz w stronę Ukrainy.  Z pewnością każdego z nas ogarnia smutek i przerażenie z powodu tego co dzieje się w Ukrainie, u naszych Sąsiadów.  Zostali oni zmuszeni do opuszczenia swojego ukochanego domu, pozostawienia swoich rodzinnych pamiątek….. Uciekając  w pośpiechu nie mogli zabrać potrzebnych im ubrań, jedzenia, czy leków.

Kierując się słowami papieża Polaka - Jana Pawła II, nasze przedszkole bez wahania przystąpiło do akcji charytatywnych na rzecz Ukrainy. Głównym  celem tych działań jest oczywiście udzielenie pomocy potrzebującym, ale organizowanie takich akcji wpływa również pozytywnie na proces wychowania przedszkolaków. Pierwszą akcją w jakiej wzięła udział nasza placówka była „Akcja zbierania darów dla Obywateli z Ukrainy”, o której już wcześniej pisaliśmy. W dniu 16 marca przystąpiliśmy również do akcji „Zdubluj swoją śniadaniówkę”. W każdą środę miesiąca dzieci mogą przynosić do przedszkola słodkie bułeczki, soczki, ciasteczka, owoce, które następnie zostaną podarowane dzieciom z Ukrainy przebywającym na Dworcu Głównym w Krakowie. Pierwsza zbiórka „słodkiego śniadanka dla dzieciaczków z Ukrainy” przerosła nasze oczekiwania. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami bardzo zaangażowali się w tę zbiórkę, czego efektem był pełny kosz pysznego jedzenia. Ponadto Panie pracujące w przedszkolu wraz z dziećmi opracowały kolorowanki, a mama jednego z przedszkolaków, Pani Karolina- mama Leosia- ufundowała kredki. Mamy nadzieję, że umilą one czas  dzieciom, które przeżywają teraz trudne chwile.  Zebrana żywność, a także kolorowanki i kredki zostały przekazane małym uchodźcom z Ukrainy, którzy znajdują się na Dworcu Głównym w Krakowie.  

Nasza placówka nadal będzie podejmować działania na rzecz potrzebujących uchodźców z Ukrainy. Nasze serca są otwarte na niesienie pomocy ludziom w potrzebie…..

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Duże pudełko pełne darów dla dzieci z Ukrainy

  Duże pudełko pełne darów dla dzieci z Ukrainy

 • Powiększ zdjęcie Kolorowanki i kredki przygotowane dla dzieci z Ukrainy

  Kolorowanki i kredki przygotowane dla dzieci z Ukrainy

 • Powiększ zdjęcie Duże pudełko pełne darów dla dzieci z Ukrainy

  Duże pudełko pełne darów dla dzieci z Ukrainy