POWITANIE WIOSNY

27 marca 2019

W dniu 21 marca 2019 roku dzieci z naszego Przedszkola uroczyście powitały wiosnę.  Pierwszy dzień wiosny upłynął w bardzo radosnej atmosferze bowiem przedszkolaki śpiewały piosenki oraz wspólnie tańczyły, witając najpiękniejszą porę roku – Wiosnę

Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. Wszyscy bawili się wspólnie z wykonaną kukłą Marzanny i śpiewali piosenki na pożegnanie zimy. Chociaż zima nie chce ustąpić, to i tak musi odejść, bo takim prawem rządzi przyroda i kolejna pora roku musi nadejść. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci wyniosły Marzannę do przedszkolnego ogrodu, gdzie pożegnano ją okrzykami: „Precz, zimo zła!” oraz żartobliwymi słowami piosenki o czekającym ją losie: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!”, oznajmiły, że już najwyższy czas pożegnać zimę.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!